Odszkodowanie za uraz w parku linowym

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #4 przez Szymonemmerling
Witam w parku linowym jest tyrolka w trakcie zjazdu uderzyłem nogą o podest drewniany i doznałem urazu nogi dosyć mocnego rana ok 15 cm na 4 . Dodam że podest nie był zabezpieczony żadnymi materacami a prędkość dość duża.wazwno karetkę w szpitalu opatrzono ranę założono szwy .Pytanie czy jest szansa na odszkodowanie od parku linowego za złe zabezpieczony podest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #5 przez Pazio-Krawczak
Dzień dobry,
tak jest możliwość ubiegania się o zadośćuczynienie.
Standardy budowania parków linowych nakazują przestrzegania pewnych zasad m.in jest mowa o tym, że "obszar upadku i obszar dostępny nie może zawierać żadnych niezabezpieczonych elementów, na które poruszający się lub spadający użytkownik może wpaść, innych niż składniki przeszkody"
Wobec powyższego właściciel parku linowego powinien zabezpieczyć drzewo, aby uchronić przed urazami użytkowników. Odpowiedzialność właściciela parku linowego oparta jest na zasadzie winy, więc będzie mógł się uwolnić od odpowiedzialności jeżeli wykaże, że to tego zdarzenia doszło z Pana winy, np. poprzez niestosowanie się przez Pana do regulaminu obowiązującego w parku, nieprawidłowe korzystanie z parku linowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.184 s.
Zasilane przez Forum Kunena